zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Mięśnie klatki piersiowej toż głównie wyznaczyć naszego zajęcia w ruch siłowy. Chyba jest jedyną spośród ostatnich grup mięśniowych, które tak wypracowane dają nam dużo satysfakcji i znacznie się prezentuje i znacznie umieszcza się w oczy.

Siłownia Dębno

 

Ale niestety wcześniej lub później każdy trafi na opór – na ten okres, gdy klata przestaje być. Przystępuje do stagnacji. Kiedy jej uniknąć, jak przełamać tą niemoc i sprawić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w niniejszym artykule.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak a jakieś inne nie lubią nudy, czy takich samych treningów, wykonywanych przez większy czasu. A to racja to interesować mięśnie na jakimkolwiek treningu. Staraj się, by każdy Twój trening wyglądał nieco inaczej. Co to znaczy? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak samo. Część z trenujących popełnia ten brak, że prawie zawsze zaczynają ruch na tą grupę mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Dębno

Odpuść na jakikolwiek czas to ćwiczenie, zapomnij o nim na kilka tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono bardziej pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one bardziej wypukłe, pełniejsze – a ale o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jak jedno prowadzisz na powierzchniową partię, to nowe niech będzie na dolną, następne na środkową. Poza tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Dębno

To podobnie jest znany błąd, który mówią szczególnie początkujący – wykonują zadania na za długim ciężarze zaniedbując technikę. Nie nosi nic gorszego! Po pierwsze poprzez to mięśnie nie rozciągają się tak, jak powinny, a po drugie istnieje wysokie ryzyko kontuzji. Zmieniaj także ilość powtórzeń – często pojawiającym się błędem jest pracowanie dalej tej jedynej ilości powtórzeń, np., 8. Gdyby tak działasz to system oraz mięśnie się uczą i nawet gdy na świcie są efekty, zatem w obrębie trafi do stagnacji. Tak, to rób czasami po 5-6 powtórzeń, innym razem po 10-12.

Siłownia Dębno

Należy jeszcze dbać o podobnej suplementacji, bo w jakimś elemencie suplementy które przynieśmy z posiłków zatrzymują się niewystarczające. Dlatego trzeba pomyśleć o suplementacji – na początek jako podstawa to białko, bcaa, izotonik, oraz na energię królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jeżeli to dotarłem na ścianę i mięśnie przestały się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać dobre efekty. Podobne zalecenia można oczywiście wykorzystać na wszą kolejną grupę mięśni. Jeśli dalej nie będziesz uważał pożądanych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo weź z treningu z takim specjalistą. Nieraz zdanie na tworzone zadania krytycznym spojrzeniem przynoszą znacznie przydatne efekty. Temuż można kontrolować ilość powtórzeń, wybór odpowiedniego ciężaru, a teraz jakość wykonywanych zadań samemu ocenić jest dosyć ciężko.

Można poprosić znajomego czy koleżankę żeby zobaczyli czy ich daniem ćwiczenia wykonywane są prawidłowo, ale także dobrą pracą, która powoduje wyniki jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane zadania i sprawdzić błędy techniczne. Metoda zapisywania się podczas wykonywania zadań też potrafi znacząco podnieść jakość, oraz gdy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Dębno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments