zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Seks po porodzie – Istnieje wiele teorii dotyczących seksu po porodzie. Wiele par obawia się zajścia w ciążę z powodu krążących na ten temat mitów. W tym artykule obalimy kilka z nich.

Seks po porodzie

Najczęściej spotykanym jest stwierdzenie, że pochwa po porodzie jest zbyt luźna. Większość par tego nie odczuwa. Natomiast, jeśli obawiasz się dyskomfortu z tego powodu to warto poćwiczyć mięśnie dna miednicy stosując ćwiczenie Kegla.

Drugim często spotykanym mitem jest swierdzenie, że seks po porodzie (niezależnie czy po naturalnym czy po cesarskim cięciu) nie boli. Otóż, w praktyce najlepiej jest odczekać 6 tygodni (tyle trwa połóg, czyli okres regeneracji po porodzie). Wcześniejsze próby współżycia mogą okazać się bolesne i mogą zakłócić proces gojenia się.

Kolejnym znanym mitem jest, że karmienie zabezpiecza przed zajściem w ciążę. Prawda wygląda tak, że karmienie piersią w żaden sposób nie zapobiega zajściu w kolejną ciążę, dlatego w przypadku, gdy nie planujesz jeszcze następnego dzidziusia to zaopatrz się w odpowiednią dla siebie antykoncepcję. Na rynku dostępne są hormonalne środki antykoncepcyjne, które można stosować podczas karmienia. Jednakże, jeśli obawiasz się, że przenikną one do mleka to zawsze możesz wybrać inne sposoby antykoncepcji, chociażby na przykład prezerwatywy.
Libido po cesarce wraca szybciej – to jeszcze jeden mit. Libido nie jest zależne od rodzaju porodu. Organizm po porodzie w naturalny sposób obniża libido, by dać sobie szansę na regenerację po ciąży. I rodzaj porodu nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się natomiast samopoczucie i nastawienie oraz ogólny stan sił i zdrowia.

Seks po porodzie jest gorszy. Może być inny, ale nikt nie powiedział, że musi być gorszy. Wszystko zależy od nastawienia. Warto też otwarcie ze sobą rozmawiać, bo dialog jest podstawą związku.
Partner widząc poród straci ochotę na seks. Tego często obawiają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Mężczyzna, jeśli naprawdę kocha swoją partnerkę to nie przestanie mieć ochoty z nią współżyć tylko dlatego, że widział największy z możliwych cudów – cud narodzin i to jeszcze własnego dziecka! Kobieta w trakcie porodu potrzebuje wsparcia swojego mężczyzny. I wierzcie mi, że on nie przestanie mieć na Was ochoty po porodzie. U wielu facetów tym bardziej się ona wzmaga.

I ostatni mit, jaki dziś przedstawię to strach mężczyzn, że kobieta skupi się na dziecku i nie będzie miała ochoty na współżycie. Ale drodzy panowie wszystko zależy od Was. Jeśli pomożecie swojej partnerce w obowiązkach domowych i obowiązkach związanych z dzieckiem lub dziećmi to naprawdę nie macie się czym martwić. Kobieta tak samo jak mężczyzna potrzebuje zbliżenia.

To już koniec mitów dotyczących seksu po ciąży. Nie warto martwić się na zapas trudnościami ze współżyciem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments