zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Regularnie uprawiać seks – W dzisiejszych czasach seks jest „w modzie”. Czy rzeczywiście jest to tylko moda i źródło przyjemności czy może dodatkowo kosmetyk, a nawet lek? Jaki wpływ ma współżycie na nasz organizm? Czy oddziałuje pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne? Przekonajmy się.

Regularnie uprawiać seks

Nie od dziś wiadomo, że jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów odchudzania. Najprzyjemniejszy, a zarazem najskuteczniejszy. Dodatkowo działa jak najlepszy środek przeciwbólowy, gdyż powoduje uwolnienie endorfin przez mózg, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi.  Seks pomaga w zapobieganiu zawałom i udarom, reguluje ciśnienie krwi, wzmacnia nasz organizm. Wszystkie te pozytywne właściwości zostały potwierdzone przez lekarzy naukowców, w tym kardiologów, dermatologów, neurologów czy endokrynologów. Powyższe dobroczynne działania seksu to tylko początek listy, jaką można wymienić. Poniżej lista dziesięciu podstawowych korzyści wynikających z uprawiania seksu.

Seks obniża ciśnienie krwi oraz zmniejsza stres.

Naukowcy z Uniwersytetu w Szkocji przeprowadzili badania na grupie kobiet i mężczyzn pod kątem zależności między uprawianiem seksu, a radzeniem sobie ze stresem. Wyniki udowodniły, że osoby współżyjące częściej mają niższe ciśnienie krwi, a także lepsze samopoczucie. Dużo łatwiej i lepiej radzą sobie z trudnościami i wymagającymi zadaniami. Należy jednak podkreślić, że tylko osoby uprawiające sstosunek waginalny miały lepsze wyniki. Osoby uprawiające inne formy aktywności seksualnej, typu masturbacja czy petting nie reagowały lepiej niż suksualni abstynenci.

Seks leczy przeziębienie i zwiększa odporność.

Uprawianie seksu wpływa na zwiększenie się poziomu immunoglobuliny w organizmie, czyli przeciwciał. Potwierdzone zostało to przez naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii, którzy przebadali grupę swoich studentów. Wpierw zbadali poziom przeciwciał w ich organizmach, następnie przeprowadzili anikietę dotyczącą częstotliwości uprawiania seksu. Osoby, które współżyły średnio mniej niż raz w tygodniu (biorąc zakres miesięcznej obserwacji) zanotowano minimalnie większy poziom immunoglobuliny niż u abstynentów. Natomiast studenci, którzy uprawiali seks minimum dwa razy w tygodniu mieli przynajmniej o 30 procent więcej przeciwciał niż całkowici abstynenci tej aktywności. Wynika to z tego, że osoby współżyjące są bardziej narażone na różnego rodzaju zakażenia drogami płciowymi na co organizm reaguje zwiększoną produkcją przeciwciał. Owe przeciwciała działają również na zwykłe przeziębienie czy też grypę.

Seks wzmacnia serce.

Pewien profesor z Uniwersytetu w Anglii wraz ze swoim zespołem ujawnili, że regularna aktywność seksualna wpływa ochronnie na serce i cały układ krążenia. U osób aktywnych seksualnie zmniejsza się ryzyko chorób serca, zawału serca, a nawet udaru mózgu. Jeśli współżycie jest trzy lub cztery razy w tygodniu i dochodzi do  orgazmu to  ryzyko powyższych chorób zmniejsza się nawet o połowę.

Seks lekarstwem na bezsenność.

Orgazm wspomaga wydzielanie hormonu zwanego prolaktyną, która wywołuje senność. Dodatkowo w tym czasie organizm produkuje oksytocynę, która redukuje stres. Te dwa czynniki wpływają na lepsze zasypianie. Co ciekawsze prolaktyna jest odpowiedzialna za utrzymanie niskiego poziomu dopaminy (ta jest odpowiedzialna za podniecenie seksualne), co daje poczucie zaspokojenia seksualnego na około dwa tygodnie.

Seks wpływa na łagodzenie bólu.

Ból głowy łączony z brakiem ochoty na seks to mit. Seks działa przeciwbólowo, działa jak naturalne lekarstwo. Podczas stosunku wydzialają się undorfiny, które uśmierzają ból. Może również wpływać pozytywnie na zanik powracających jednostronnych bólów głowy.

Seks pomaga w odchudzaniu.

Pozycja tak zwana „od tyłu” pozwala mężczyźnie spalić 64 kcal, a kobiecie 42 kcal. W przypadku pozycji „na jeźdźca” mężczyźnie udaje się pozbyć około 40 kcal, a kobiecie ponad 65 kcal. Z tego wynika, że seks to nie tylko przyjemność, ale także sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Im więcej włożymy wysiłku, wybierzemy pozycje wymagające większej pracy, tym więcej kalorii uda nam się spalić podczas stosunku. Jeśli kochamy się na świeżym powietrzu to jest szansa na zwiększone spalanie, bo dotleniony organizm lepiej spala tłuszcz. Ponadto może to urozmaicić seks.

Seks daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia uczucie bliskości.

Seks pomaga w budowaniu więzi, poczucia bliskości oraz bezpieczeństwa. A to są ważne aspekty więzi emocjonalnej. Podczas orgazmu uwalniany jest tak zwany hormon miłości, czyli oksytocyna. To ona wpływa na przywiązanie oraz zwiększenie potrzeby bliskości oraz uaktywnia opiekuńczość. Poziom oksytocyny rośnie wraz z ilością stosunków zakończonych orgazmem.

Seks zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Istnieje zależność między szansą na zachorowanie na raka prostaty, a ilością ejakulacji w życiu dorosłym. Dowodzą tego badania Uniwersytetu w Bostonie. Z badań wynika, że częsty wytrysk może zmniejszyć ryzyko zachorowania nawet o ponad 20%.
9. Seks wpływa na zdrowie kobiety.

Nie tylko mężczyźni mogą czerpać zdrowotne korzyści ze stosunków seksualnych. Podstawową zaletą uprawiania seksu jest dla kobiet ćwiczenie mięśni dna miednicy, które pomagają w odzyskaniu pełnej sprawności po porodzie, pomagają w problemach nietrzymania moczu, ale również mają wpływ na ilość orgazmów. Im lepiej wyćwiczone, tym łatwiej o dobry orgazm. Seks wpływa zbawiennie również na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Dlaczego? Otóż seks powoduje zwiększenie poziomu oksytocyny (o której już wspominaliśmy), działa rozluźniająco i relaksująco, poprawia nastrój. Seks podczas menstruacji pomaga leczyć bóle miesiączkowe.
10. Seks poprawia kondycję cery i włosów.

Regularnie uprawiany seks poprawia wygląd. A wszystko za sprawą lepszego ukrwienia ciała. Stosunek sprawia, że krew krąży szybciej, naczynia się rozszerzają, a to ma wpływ na lepsze dostawanie się do organizmu tlenu i składników odżywczych. Włosy są bardziej gładkie, nabierają blasku. Stosunki seksualne powodują wydzielanie serotoniny, a ona oddziałuje na lepsze samopoczucie. To z kolei powoduje zanik szarego odcienia skóry.

Pomimo całej listy dobroczynnych zalet seksu to nie można zapominać, że jego nadmiar może wpływać na zmęczenie. Szczególnie widoczne może być u mężczyzn, u których kolejne stosunki mogą odbywać się bez wytrysku. Co może wywoływać u nich stres. Przesadna ilość stosunków może podrażniać narządy płciowe, ale to już sprawa bardzo indywidualna. Naukowcy z Uniwersytetu w New Yersey informują, że seks uprawiany trzy razy w tygodniu może wpływać na wydłużenie życia nawet o dziesięć lat.

Regularnie uprawiać seks

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments