zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Ciało kogoś z ciągiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w funkcjonowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to jedynie kilka z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Łobez

Choroby wieku starczego to sukces naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, przecież ich przyjście może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a ponadto dbałości i współprac w najłatwiejszych czynnościach. Mogą korzystać problem np. z codzienną toaletą – wtedy warte będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może dotyczyć zarówno mężczyzn. To pewna z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Prawdopodobnie istnieć objawem chorób układu nerwowego, najczęściej chociaż jego uwagą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Łobez

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale również wdrożyć odpowiedni program działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to nowa z chorób występujących przeważnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz ostatnie jest u pań po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej składa się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sytuacje i doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy zostanie indywidualny i zapomni ważnych spraw – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na środek, odkręci gaz, wyjdzie tenże na wieś natomiast nie będzie potrafił wrócić – może się to wykonać tragicznie. Zaburzenia pamięci to szkodliwa i zła dolegliwość, często – mimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Potrafi obecne istnieć ale także otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego rolę. Zaburzenia też potrafią prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwykle u pań po 65. roku życia – pozostaje na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, głównie w pierwszym stadium. Choroba jest kluczem procesów będących w naczyniach tętniczych w moc starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią wywołać lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl mieszkania oraz zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich dawek alkoholu, lecz także uwarunkowania genetyczne. Dużo jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić tryb życia oraz dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i stosować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może przebiegać bez widocznych objawów. Są zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Łobez

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments