zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Poczta kurier Dąbrowa Tarnowska zamów online

Z powodu rosnącego rytmu życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Tarnów jest naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Tarnów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze trzeba złożyć zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Tarnów zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek z pewnością zauważymy też korzyści z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli potrzebujemy wysyłać znaczące ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, kiedy pakunek który potrzebujemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od nadania tradycyjnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary przesyłki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary pakunku oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Tarnów dba by wszystkie paczki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się obracać albo zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Następną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Tarnów odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Tarnów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments