zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Pierwszy raz, czyli jak nie zniechęcić się do seksu

Pierwszy raz jest dla każdej kobiety wyjątkowym przeżyciem, który może mieć przełożenie na przyszłe życie seksualne.


Od wielu lat spada wiek inicjacji seksualnej. Nikogo, poza nauczycielami i rodzicami, nie trzeba przekonywać, iż seks jest częścią życia także nastolatek. Wiele młodych dziewcząt porad dotyczących pierwszego stosunku szuka na forach, na których wypowiada się wiele osób, często nie mających pojęcia o tym, o czym piszą. Co więc warto wiedzieć, nim przygotujemy się na wyjątkowe doznania?

Po pierwsze: nic na siłę
Wiele nastolatek czuje silną presję, aby swój pierwszy raz mieć już za sobą. W internecie, mediach, w szkole, wciąż słyszą, że to już ostatni moment, aby stracić dziewictwo. Tymczasem często przechwalające się koleżanki o seksie wiedzą tyle, ile wyczytały w internecie. Na pewno nie należy spieszyć się z tak wyjątkowym przeżyciem, jedynie pod presją znajomych. Poza tym każda kobieta dojrzewa w innym tempie. Czasami lepiej poczekać rok czy dwa niż popełnić błąd.
Presję może wywierać także chłopak. Wtedy niewątpliwie trudniej odmówić, wszak często jesteśmy przekonane, iż jest to miłość naszego życia. Warto jednak pamiętać, że gorące uczucie często szybko przemija, a o danym chłopaku po kilku miesiącach nie pamiętamy. Dlatego lepiej nie ulegać presji. Pierwszy raz powinien mieć miejsce wtedy, gdy obie strony są na to gotowe i jest to ich wspólna decyzja.

Zabezpieczenie

Kiedy jesteś pewna, że spotkałaś chłopaka, z którym chcesz stracić dziewictwo i jesteś na to gotowa, czas pomyśleć o zabezpieczeniu. Nie jest prawdą, że podczas pierwszego razu nie można zajść w ciążę. Można w nią zajść zawsze. Nawet podczas stosunku podczas dni niepłodnych, gdyż plemniki w organizmie kobiety mogą przetrwać kilka dni. Warto przed pierwszym razem udać się do ginekologa i razem z nim wybrać najlepszą metodę antykoncepcji. Nawet używając tabletek antykoncepcyjnych, warto pamiętać o tym, iż jedynie prezerwatywy chronią przed chorobami wenerycznymi. Używając prezerwatyw trzeba też zadbać o ich prawidłowe założenie. Lepiej też nie oszczędzać na jakości i wybrać nieco droższe, jednak z pewnością trwalsze.

Najpopularniejsze metody antykoncepcji to:
– prezerwatywa
– tabletka antykoncepcyjna
– plastry antykoncepcyjne
– spirala domaciczna

W końcu… właściwa atmosfera

Kiedy jesteś już pewna, że podczas stosunku nie zajdziesz w ciążę ani nie zarazisz się żadną kłopotliwą chorobą, zadbaj o odpowiednią atmosferę w sypialni. Warto na pierwszy raz przeznaczyć więcej czasu, żeby nie spieszyć się i nie denerwować czy zaraz nie wejdą rodzice. Romantyczne świece czy dyskretna muzyka na pewno uprzyjemnią tę wyjątkową chwilę. Najważniejsze jednak, by nie denerwować się, jeżeli coś nie wyjdzie. Czasami lepiej poczekać jeszcze kilka dni niż zafundować sobie nieprzyjemne doznania. Lepiej też nie myśleć o bólu, jaki podczas pierwszego razu ma czekać dziewicę, gdyż każda kobieta odczuwa to nieco inaczej. Dla większości przerwanie błony dziewiczej wiążę się jedynie z lekkim dyskomfortem.
Kiedy będzie już po wszystkim warto zostać w łóżku nieco dłużej, poprzytulać się i porozmawiać.

 

Seksowna Dominika czeka na seks telefon od Ciebie. Ma dziewictwo na sprzedaż.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments