zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Nie z dziś wiadomo, że proste, a przy tym zbieżne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest zdrowym surowcem, który szuka szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce znajdują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest ostatnie nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ważna wytrzymałość – wówczas nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy daje się największą mocą na działanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego robi się po dziś dzień nie tylko szkło, ale również zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Stosuje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Razem istnieje zatem towar na końcu tani i dostępny, że zużywa się go ponad do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie kupił nie wyłącznie na terenie budownictwa, ale również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, albo choćby w tworzeniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego zdarzają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową trwałością i dlatego doskonale przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dodajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą wykorzystuje się i do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na brud oraz warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych dopiero zalet ważna je traktować zarówno we pomieszczeniach, jak i do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe wielkie są w części nie właśnie ze znanego szerokiego zastosowania, ale również ogromnych możliwości oryginalnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy osiągnąć wiele innych wersji kolorystycznych, zmieniając tym jednym posadzkę do swoich spraw oraz pojęć o tymże jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie pozostawiajmy, że samą spośród ważniejszych przestrzeni istnieje i ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia prac i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments