zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Petting. Co to jest? Jak go uprawiać?
70 877 70 53 wew 124

Petting. Co to jest? Jak go uprawiać?

Petting. Co to jest? Jak go uprawiać? Tego się dowiesz z dzisiejszego artykule.

Dziś zajmiemy się tematem pettingu. Należy on do gatunku seksu bez stosunku płciowego. Polecany jest zarówno osobom rozpoczynającym życie seksualne, jak i parom, które chcą sobie owe życie urozmaicić. Jego zaletą jest zminimalizowane ryzyko zajścia w ciążę oraz to, że może dawać tak samo dużą satysfakcję seksualną co normalny seks. Skoro już znamy główne jego zalety to poznajmy na czym polega i jak się go uprawia.

Petting są to najróżniejsze rodzaje pieszczot mające na celu wywołanie orgazmu u kochanków. Orgazm ten ma być wywołany pieszczotami nie wymagającymi wprowadzania członka do pochwy. Wydaje się niemożliwe? Jednak to jest możliwe. Petting może prowadzić do orgazmu i nie jest on wcale mniejszy czy gorszy niż te  ten uzyskany drogą stosunku płciowego. Często się zdarza, że orgazm wywołany przez petting jest dłuższy i silniejszy. Dzieje się tak dlatego, że na niego składają się wszelakie formy i sposoby dotyku, które mogą pobudzić takie strefy erogenne, które podczas tradycyjnego stosunku pozostają w uśpieniu.

Podstawową zasadą w pettingu jest brak penetracji pochwy poprzez członka. Kolejną istotną rzeczą jest, by kochankowie znaleźli najlepsze dla siebie pieszczoty. Może to odbyć się na początku metodą prób i błędów, ale po wypracowaniu i odkryciu najbardziej czułych punktów u siebie będzie łatwiej. Stymulowanie ich poprzez dotyk, całowanie i inne pieszczoty zacznie przynosić oczekiwane rezultaty. Rezultaty w postaci orgazmu i podniecenia. Należy jednakże pamiętać, aby stymulacja była prowadzona rozsądnie, cały czas kontrolowana, aby nie doprowadzić do zbyt szybkiego wyładowania napięcia seksualnego. Petting charakteryzuje się powolnością i subtelnością. Nie ma tu miejsca na pośpiech. Rozpoczęcie tego aktu powinno następować jeszcze w ubraniach. Następnie stopniowo, bez nadmiernego i niepotrzebnego pośpiechu te ubrania powinny być zdejmowane. Petting można trochę porównać do gry wstępnej, w której kolejne elementy ciała są odsłaniane i poddawane pieszczotom. Poczynając od tych najmniej osłoniętych, czyli kark, szyja, usta, uszy po coraz to głębiej ukryte pod warstwami ubrań, czyli piersi, plecy, uda, pośladki, aż po narządy płciowe. Pieszczoty mogą odbywać się za pomocą dłoni, ust, języka. Ich pomysłowość zależy od kochanków, ale musi być na nie obopólna zgoda.

W pettingu możemy wyróżnić kilka pieszczot. Należą do nich między innymi stymulacje dłonią penisa oraz palcem pochwy, łechtaczki, a nawet odbytu. Ponadto pocieranie członkiem o elementy ciała partnerki, np. o uda, pachy, między piersiami (seks tantryczny), między pośladkami, a nawet pocieranie między stopami. Kolejną pieszczotą może być pocieranie się nawzajem swoimi strefami intymnymi (genitaliami).

Jedni twierdzą, że podczas uprawiania pettingu nie da się zajść w ciążę, inni zaś uważają, że jest to jak najbardziej możliwe. W takim razie, kto ma rację? Czy jak to często bywa, prawda leży pośrodku? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Aby doszło do zapłodnienia to komórka jajowa musi połączyć się z plemnikiem, a następnie w procesie zagnieździć się w macicy kobiety. Skoro petting nie zakłada stosunku płciowego, to w jaki sposób mogłoby dojść do zapłodnienia? Otóż, podczas tej formy pieszczot wytrysk może nastąpić w pobliżu sromu albo może zostać przez nieuwagę wprowadzony, np. na palcach do pochwy kobiety. Jednakże szanse na zajście w ciążę w ten sposób są dosyć małe. Aby być jeszcze spokojniejszym o tę kwestię to kochankowie powinni albo pozostać przy założonej podczas pettingu bieliźnie, albo bardziej uważać podczas wszelakich pieszczot.

Petting jest dobrą formą rozpoczęcia życia seksualnego. Pozwala bowiem na poznawanie swoich ciał, odrywanie własnej seksualności i poniekąd „uczenia się” gry wstępnej. Może być dobrym sposobem na pozbycie się lęku przed rozpoczęciem życia seksualnego, która dla każdego na początku jest nieznanym obszarem do poznania. Pomaga poznawać potrzeby partnerki lub partnera i jej/jego reakcji na różne sposoby pobudzenia. Jednakże nie jest to zarezerwowane jedynie dla najmłodszych stażem partnerów. Dla par z długoletnim stażem może okazać się nowym doświadczeniem, które spowoduje na nowo ogień w ich igraszkach i poprawi życie seksualne. Dzięki temu, że jest skupienie na ciałach to możliwe jest większe pobudzenie cielesne i nauczyć czerpania przyjemności z samego tylko dotyku. Kolejną grupą osób dla których wskazany jest petting to ci, którzy chcą maksymalnie zminimalizować ryzyko zajścia w ciążę lub zwyczajnie muszą lub chcą się powstrzymać od stosunku płciowego. Jest to dobre rozwiązanie chociażby dla kobiet w połogu, które potrzebują rozluźnienia napięcia seksualnego. Mogą z tego skorzystać także osoby mające problemy z chorobami przenoszonymi drogą płciową, dzięki czemu uniknięte zostanie zarażenie drugiej osoby. Każda osoba z wadami w budowie narządów płciowych może skorzystać z tego rodzaju sposobu rozładowania napięcia seksualnego.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to dobre rozwiązanie dla ludzi w praktycznie każdym wieku można się domyślać, że petting ma niewątpliwie wiele zalet. Wymaga co prawda kontroli nad sobą i swoim zachowaniem, ale niesie wiele rozmaitych korzyści.

Oto lista najważniejszych zalet pettingu:

– dobre urozmaicenie obecnego rodzaju igraszek łóżkowych
– minimalizuje do maksimum ryzyko ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową
– zbliża kochanków
– pozwala się otworzyć na nowe doznania
– pomaga w odnalezieniu odwagi w kwestiach łóżkowych
– zaspokaja przynajmniej w pewnym stopniu popęd seksualny u osób, u których jest to niemożliwe w wyniku normalnego stosunku płciowego
– stanowi dobry sposób na grę wstępną i wydłuża akt seksualny
– przyjemność jest przeznaczona dla obydwojga, a nie tylko dla jednej ze stron
– pozwala na odkrycie potrzeb seksualnych u kochanków, odkrywa oczekiwania
– Jest dobrym sposobem na odkrywanie nieznanych jeszcze stref erogennych, a następnie na ich pobudzanie
– osiągnięcie orgazmu jest takie samo albo nawet większe niż w przypadku klasycznego stosunku seksualnego.
Podsumowując powyższe wynika, że petting jest idealnym aktem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kochanków i pozwala na odkrywanie siebie nawzajem. Daje to możliwość wykorzystania pettingu jako samoistnego sposobu na rozładowanie napięcia seksualnego, jak i na rozbudowanie gry wstępnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Angelina
Angelina
1 rok temuPolikarp
Polikarp
1 rok temu
Dorian
Dorian
1 rok temu