zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Orgazm wielokrotny. Jak go osiągnąć? Czy jest możliwy u każdej kobiety? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czy orgazm wielokrotny jest możliwy? Czy jest to kwestia umiejętności czy też budowy ciała kobiety? Czy warto się starać o kilkukrotne szczytowanie podczas jednego współżycia? Chyba nie ma osoby, która dobrowolnie zrezygnowałaby z orgazmu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej kwestii. Naukowcy brytyjscy uważają, że na orgazm u kobiety największy wpływ mają jej geny. Budowa ciała czy też doświaczenie i umiejętności są według nich sprawą drugorzędną.

Orgazm ma swoje źródło w genetyce. W ostatnich latach pojawiło się coś takiego, jak kampania propagująca orgazm wielokrotny. Wynika z niej, że nie wystarczy raz dojść podczas stosunku, ale podstawą są minimum dwa, a najlepiej trzy lub cztery. Wtedy można powiedzieć, że to dowód na opanowanie do perfekcji sztuki kochania. Nasuwa się tu pytanie, czy są niezawodne sposoby na to, by wieloktorny orgazm miał szansę stać się rzeczywistością, a nie tylko sferą marzeń?

I czy jest to zarezerwowane tylko dla nielicznych, czy może to osiągnąć każdy? Podstawową zasadą jest to, by nie myśleć o wielokrotnym szczytowaniu, bo inaczej może się to skończyć na niczym. Dlaczego? Otóż, im bardziej się człowiek na coś nastawia to tym trudniej mu to osiągnąć. I tak samo jest ze szczytowaniem. Napinanie się na dojście kilkukrotne może doprowadzić do takiego napięcia, że ciężko będzie osiągnąć chociażby jeden orgazm. Jeśli rzeczywiście chcielibyśmy osiągnąć orgazm jeden za drugim to nasze myśli powinny skupić się na czymś innym niż na tym wyczekiwaniu. Możemy na przykład pomyśleć nad jakimiś fantazjami erotycznymi, które są dla nas pociągające. Coś, co wznieci podniecenie, ale nie będzie skierowane na myślenie tylko o dojściu i szczytowaniu. Najbardziej pozytywne nastawienie może dać rozczarowanie.

Trzeba tu podkreślić, że nawet najbardziej zażyła więź i pożądanie może tutaj nie pomóc. Stres, który towarzyszy codziennemu życiu, wysiłek fizyczny, męczące ostatnie dni czy chociażby nadmiar alkoholu (lub innych używek) mogą być czynnikami, które tym bardziej odbiorą nam na to szansę. Nie oznacza to jednak, że zdrowy tryb życia jest receptą na orgazm wielokrotny. Kobiety znacznie częściej są w stanie szczytować kilkukrotnie. Mężczyźni potrzebują więcej czasu, a szytują krótko i szybko. Kobiety są w stanie szczytować do sześciu razy podczas jednego stosunku, zaś mężczyźni maksymalnie dwa razy. I nie pomoże im nawet zdrowszy tryb życia. Według niektórych seksuologów wielokrotny orgazm ma swoje podłoże w ilości poziomu libido oraz w predyspozycjach psychologiczno-seksualnych.

Nie każdy je ma, ale nie oznacza to, że ci, którzy nie są w stanie do tego dojść są gorsi. Aby sprawdzić czy uda się dojść kobiecie więcej niż raz to podczas jej silnego pobudzenia należy dostarczać bez przerwy nowych bodźców, które mają za zadanie doprowadzić kobietę do kolejnego szczytowania.Niektórzy znawcy tematu uważają, że dzięki delikatnej psychice i hormonom kobiety osiągają bogatą różnorodność doznań miłosnych. U mężczyzn spotęgowany popęd seksualny pojawia się wtedy, gdy w ich organizmie pojawia się większa produkcja hormonów zwanych androgenami. U mężczyzn orgazm wielokrotny nie musi iść w parze z wielokrotnym wytryskiem. Mogą oni dojść bez wytrysku nasienia. Hindusi wierzą, że nasienie jest źródłem dla ich wewnętrznej siły i mocy. W związku z takim myśleniem chcą zaoszczędzić energię poprzez praktykowanie ejakulacji wstecznej, czyli wycofaniu nasienia do pęcherza moczowego, by móc go wydalić z moczem. Orgazm bez wytrysku jest podobno dłuższy i intensywniejszy niż ten klasyczny. Do jego osiągnięcia potrzeba umiejętności samokontroli. Nie jest natomiast zarezerwowany dla wybranej grupy wiekowej. Sztuka orgazmu podkreśla istotne znaczenie oddychania. Im mocniej zaangażowana będzie w nie przepona, tym można spodziewać się mocniejszych doznań.

Ostatnią kwestią do zastanowienia się jest pytanie, czy lepiej mieć jeden porządny orgazm, czy większe zadowolenie przyniesie kilka pod rząd. Jak w wielu sprawach zdania na ten temat są podzielone. Jednakże eksperymenty łóżkowe mogą wnieść trochę świeżości i nowych, ciekawych bodźców do sypialni. Przyjemność seksualna jest bowiem sferą dotyczącą zarówno ciała, jak i mózgu. To na dziś tyle, jeśli chodzi o orgazm.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments