zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Dziś o męskim orgaźmie. Co go wyróznia? Czy jest łatwy do osiągnięcia? Który jest mocniejszy, męski czy damski? Czy u męzczyzny rozrózniami kilka rodzajów orgazmu?

Dużo się mówi o orgazmie u kobiety. Dzieli się je na rodzaje, ilość, opisywane są cechy charakterystyczne. A jak to wygląda u mężczyzn? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.
Z reguły u mężczyzn orgazm występuje w pakiecie z erekcją i wytryskiem. Jednakże zdarzają się też inne możliwości takie, jak na przykład orgazm bez erekcji lub bez ejakulacji, wytrysk wsteczny (czyli powrót nasienia do pęcherza moczowego), a także wytrysk bez orgazmu lub bez erekcji.

Większość mężczyzn największe podniecenie osiąga na krótko przed wytryskiem, a orgazm albo jest, albo go nie ma. Jeśli występuje to nie zawsze jest mile widziany, bo potrafi być drażniący, a czasem zwyczajnie obojętny. Są jednak mężczyźni, którzy najmocniejsze doznania osiągają podczas samego wytrysku. Kobiety mają bogaty wachlarz możliwości stymulacji, które prowadzą do orgazmu. U mężczyzn natomiast głównym miejscem stymulacji jest penis.

Istniał kiedyś pogląd, że kobiety zdolność do orgazmu nabywają, a mężczyźni po prostu mają. Nie jest jednak to do końca prawda, gdyż osiągnięcie pełni przeżyć wymaga czasu. I dzieje się tak zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W orgazmie mężczyzny wyróżniamy cztery fazy: podniecenia, plateau, orgazmu i odprężenia. Teraz przedstawimy je trochę bliżej i zobaczymy, jak one wyglądają.  Pierwszą fazą jest faza podniecenia, w której powoli narasta erekcja członka, wzmacnia się napięcie mięśni międzyżebrowych oraz brzucha. Jądra częściowo podciągają się na skutek skracania się powrózka nasiennego. Podnosi się ciśnienie we krwi, przyspieszona zostaje akcja serca oraz oddech. U niektórych mężczyzn może być widoczna erekcja brodawek sutkowych. Kolejną fazą jest tak zwana faza plateau, w której możemy zaobserwować pojawienie się wysypki na skórze.

Na początku pojawia się ona na podbrzuszu. Ciśnienie idzie coraz bardziej do góry, wzrasta coraz mocniej napięcie mięśniowe oraz jeszcze mocniej przyspiesza oddech. Obwód członka powiększa się szczególnie przy żołędzi. Jądra podnoszą się blisko krocza i też potrafią zwiększyć swoją objętość o nawet pięćdziesiąt procent. Już w tej fazie mogą pojawić się plemniki w wydzielinie jej towarzyszącej. Trzecią fazą jest faza orgazmu. Jeszcze mocniej wzrasta częstotliwość oddechu i bicia serca, rośnie nadal ciśnienie krwi i może zwiększyć się ilość wysypki na ciele. Cewką moczową członka zaczynają miotać skurcze z częstotliwością 0,8 sekundy, ze stopniowym słabnięciem. Ich zadaniem jest przepychanie nasienia i wypchnięcia go na zewnątrz. Jeśli penis nie jest niczym ograniczony ( na przykład nie znajduje się w pochwie) to wyrzuty spermy mogą być na odległość nawet trzydziestu do sześćdziesięciu centymetrów.

Po tej fazie następuje faza odprężenia, czyli powolne ustępowanie wszystkich objawów jakie miały miejsce. Mianowicie wraca do normy ciśnienie krwi, akcja serca, oddech. Zmniejsza się napięcie mięśniowe, erekcja brodawek sutkowych ustępuje. Znika wysypka. Jądra opadają do worka mosznowego, a członek wraca do normalnych rozmiarów. Wszystko powoli zaczyna być jak sprzed orgazmu. Jak widać nie tylko kobiety, ale i mężczyźni przechodzą w widoczny sposób orgazm. Istotną sprawą jest, by to zostało przez partnerkę zauważone i odpowiednio stymulowane, aby zwiększyć doznania partnera.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments