zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

lombard, życie pod zastaw Nowa Ruda zadzwoń 887 332 665

Czy jest punkt, gdzie jest szansa złapać świetne promocje? Nabyć wyjątkowe rzeczy, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? Tak, taka lokalizacja jest i jest nią każdy komis, który tylko znajdziecie. Nie ma dwóch identycznych lombardów, w każdym takim miejscu znajdziesz inny asortyment, w każdym z nich masz szansę nabyć odmienny niepowtarzalny rzecz. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto poznawać lombardy, szczególnie jeśli jest się zbieraczem, hobbystą lub zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Ścinawa zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów jest zdecydowanie różne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, ponieważ nasze początkowe przygody z komisami w rzeczy samej nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to mają w pamięci, to pierwsze lombardy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia lokalizacjami do odwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, mało przyjazny właściciel, który znajdował się za ladą i obserwował nasz każdy gest, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się siedzieć tam dłuższą minutę i wybierać coś? Zdecydowanie komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo zdecydowanie jest w wielkiej potrzebie i szuka tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Ścinawa zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeśli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś uzyskać jakąś dobrą cenę za zbycie lub zakup, to błądzi. Szef lokalu niezmiennie chciał nabywać w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie takie czasy już minęły, a nasze komisy przesiąka moda z krajów zachodnich, która miewa trochę odmienne nastawienie do tematu, więc możemy bez obiekcji zwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Teraz spora część lombardów jest nawet przestronna. Zwraca się uwagę o to, aby odwiedzający miał się dobrze i aby miał okazję coś znaleźć. Wszystkojest znacząco poukładane, aby bez stresu móc przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Ścinawa zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się teraz może trochę do początku, czyli tego, czy w lombardach można znaleźć tylko wiekowe rzeczy, czy też jakieś nowe i ciekawe i może niekiedy niezmiernie wartościowe? Najpierw warto stwierdzić, że w komisie, jeśli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Po prostu, aby określić czegoś wartość, musimy się na tym znać. Można przecież znaleźć jakieś stare meble, które pozornie mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też znaleźć różne szpargały, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w komisie, należy być uważnym.

Co możemy ciekawego odnaleźć?

W lombardach można znaleźć praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Bo przecież możemy spotkać komis wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeżeli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych tego typu przedmiotów, to w komisie możemy mieć szansę na pozyskanie ich w dobrej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas okazja. Dokładnie możemy obejrzeć urządzenie, poznać jego obrażenia, historię, no i zdecydowanie wypróbować. Może to być również szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich przedmiotach trochę zarobić. Możemy przecież nabywać obiekty używane i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Ścinawa zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę handlarza. Wystarczy tylko rozglądać się w sieci i poszukać sąsiedzkich lombardów. Później czasami można pójść do nich i wyszukiwać prawdziwe perełki.

Lombardy, czyli miejsca dla pasjonatów

Jeżeli mamy jakąś niebywałą pasję i kolekcjonujemy różne ciekawe przedmioty, to w lombardach możemy właśnie znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i różne odmienne obiekty. Zdecydowanie musimy wiedzieć czego i gdzie poszukiwać.

Wolny czas w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolny czas w galerii lub w markecie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego lombardu. Samo oglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już olbrzymią przygodą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem wpadniemy też na pracownika lombardu z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie wielce zaskakujące, jakie opowieści są związane z niektórymi rzeczami.

Odwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, lecz niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Ścinawa zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy