zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest przeważnie rezultatem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują też badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła matka chce dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak to tylko możliwe. Natomiast pierwszym sygnałem poczęcia jest bardzo często spóźniający się okres. O ciąży dowiedzieć się można nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże chcielibyśmy dowiedzieć się o o ciąży wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić też dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments