zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Darłowo

Efektowny początek – Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, że dobry film powinien otworzyć się od trzęsienia ziemi, a później napięcie powinno tylko być. Tej wartości z pewnością zachowywał się także Patryk Vega w filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. Teraz na początku okrutni naziści posiedli niezwykle cenny skarb w części Bursztynowej Komnaty, który obudził w nich całe najgorsze instynkty.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Golczewo

Mrożące krew w żyłach spojrzenie Wojciecha Mecwaldowskiego w pozycji Ringlego zwiastuje pełny napięcia i nerwowego oczekiwania charakter historii prezentowanej w filmie. Już od początku wybuchów i istnego morza natur nie brakuje. Dla widzów lubiących czuć dreszczyk miłości i efektowne zwroty akcji film Patryka Vegi z pewnością posiada bardzo bystrą i raczej ciekawą propozycję.

klik i ogladaj film

Historia pełna zagadek

Wojenny film sensacyjny Patryka Vegi porusza temat poszukiwania zaginionego, zrabowanego przez nazistów skarbu, na którego szukaj wpada wybitny agent polskiego wywiadu Hans Kloss. Bursztynowa komnata to pewna z najbardziej interesujących tajemnic dotyczących II Wojny Światowej. Nie obywa się oczywiście bez trudności, jakie są spowodowane m. in. przez działania dawnego znajomego głównego bohatera – Hermanna Brunnera. W wszelkiej scen z udziałem przystojnego asa wywiadowczego nie mogło zabraknąć i pięknych starych i materiale miłosnego. O względy mężczyzny rywalizują piękna Ingrid Heiser (Anna Szarek) oraz młodziutka Elsa Krause (Marta Żmuda – Trzebiatowska).

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Golczewo

Solidne podstawy

Scenariusz do filmu został wymyślony na motywach „Stawki silniejszej niż bycie” Andrzeja Zbycha. Emitowany w latach sześćdziesiątych serial jest prawdziwą legendę polskiej popkultury. Patryk Vega jako reżyser musiał się zmierzyć z niezwykle trudnym zadaniem jakim było nakręcenie kolejnych spraw najbardziej znanego asa polskiego wywiadu. Warto zauważyć, że dodatkowym ograniczeniem prawdopodobnie być wiek reżysera – jest on młodszy od innego serialu o wszą dekadę. Mimo wszystko, Patryk Vega wraz z Władysławem Pasikowskim, który był zobowiązany za scenariusz do filmu świetnie poradzili sobie ze założeniem kolejnej spraw z udziałem Hansa Klossa. Opowieść jest utrzymana w klimacie legendarnego serialu, jednak przedstawia ona sporo elementów współczesnego kina. Nie wyszło w nim moc spektakularnych efektów specjalnych kiedy również efektywnych, zaskakujących zwrotów akcji.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Golczewo

Dwubiegunowa akcja

Ciekawym zabiegiem ożywiającym akcję filmu jest użycie przez scenarzystów przeskoku pomiędzy latami młodości głównego bohatera, w których mówił on chodzenia Bursztynowej Komnaty a spotkaniem Hansa Klossa z Brunnerem w jasnej Hiszpanii w latach 70. Do retrospekcji wydarzeń użyto ciekawego zabiegu stopniowego przyciemniania ekranu. Dzięki temu zagadnienia zeszłych lat 40 przywoływane pomiędzy wydarzeniami bieżącymi nie zlewają się z nimi. Taki sposób nadaje filmowi i niepowtarzalnego klimatu.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Golczewo

Znakomita obsada

W filmach Patryka Vegi absolutnie nie brakuje modnych dodatkowo lubianych aktorów. Młode pokolenie aktorów poradziło sobie całkiem nieźle, a na najznaczniejszą uwagę zasłużyła oczywiście stara gwardia aktorska. Znani z serialu Stanisław Mikulski i Emil Karewicz jako Kloss i Brunner powracają na monitor w popularnym stylu. Panowie mimo zaawansowanego wieku pokazali, że jeszcze są w świetnej formie. Co więcej, można postawić stwierdzenie, że starsze pokolenie aktorów nieco przyćmiło odtwórców głównych bohaterów w małym wieku (Tomasz Kot oraz Piotr Adamczyk).

Odejście od schematu

„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” nie jest naturalnym filmem przypominającym inne produkcje Patryka Vegi. Reżyser jest jasny raczej z działania bezkompromisowych obrazów środowiska policyjnego. Pomimo tego, że zarówno czas kiedy również tematyka filmu znacząco odchodzi od reszty produkcji, to fani Vegi z pewnością się nie zawiodą. Można śmiało stwierdzić, że przedstawienie na długim ekranie nowych przygód Hansa Klossa powiodło się. Film jest duży hołd dla legendarnego serialu z lat sześćdziesiątych.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Golczewo

źródło artykułu Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments