zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Haluksy – domowe sposoby działania Działają nie tylko kobiet, lecz i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Godzi się z ostatnim ciągły ból, i nawet problemy z przemieszczaniem się i szukaniem. Jest wiele domowych środków na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Lub są one a skuteczne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Stepnica

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w miejscowościach palucha, jaka z momentem może sprawiać rozrastanie się stopy, jakie powoduje za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie da się walczyć. Do pozostałych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w modelu trójkąta), albo same płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami ukazuje się również typ stopy – egipska, jaka jest bardziej narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak dużo kobiet i radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i pełną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w walce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające również jak ortezy. Uważają one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak mieć, aby były dopasowywane sam do stopy, tylko wtedy wykazują obiektywne działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu dużego bólu reklamuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, jest ostatnie korzystny wyjście na całe pozbycie się problemu. Niektóre z czynności są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest jedynie nacięcie, jakie się bandażuje, nie ma wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. przechodzenie na piętach natomiast na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby tworzą bezpośrednie wady, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze też mieć o działaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie potrafią zapobiegać powstawaniu tego przedmiotu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Stepnica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments