zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Czy dziewica może zajść w ciąze nie tracąc cnoty?

Nikt nie umie określić skąd wziął się mit, że dziewictwo, a dokładniej błona dziewicza chroni przed zapłodnieniem. Otóż nie, dziewictwo nie jest metodą antykoncepcji. Dziewczyny, które zaczynają współżycie z reguły już miesiączkują i są zdolne do tego, by zajść w ciążę i ją donosić. To, że jesteśmy dojrzali płciowo nie oznacza dojrzałości emocjonalnej. Tak więc warto pomyśleć o zabezpieczeniu się podczas pierwszego razu nawet, jeżeli podczas niego nie dochodzi do penetracji pochwy przez członka partnera.

Błona dziewicza to nic innego jak fałd błony śluzowej pochwy. Ma ona z reguły pierścieniowaty kształt, który ma otwór w środku. Kształtów błony jest mnóstwo. Od takich, które praktycznie nie są wykształcone do takich, które zasłaniają większość wejścia do kanału pochwy z wieloma małymi otworkami. Podczas jej rozerwania może pojawić się niewielka ilość krwi. Widząc po opisie jej budowy wiemy, że nie może ona chronić przed zapłodnieniem, gdyż ma otworki, nawet mikroskopijne przez które plemniki przedostaną się z łatwością. Błona dziewicza może pęknąć nie tylko podczas pierwszej penetracji pochwy przez członka, ale też przy tak prozaicznych czynnościach jak wypróżnianie się czy oddawanie moczu. Może też ulec uszkodzeniu podczas pieszczot oralnych. Dodatkowo należy wiedzieć, że nie tylko wytrysk w pochwie może spowodować zapłodnienie. Nasienie pozostawione przez partnera w okolicach intymnych partnerki może przedostać się do pochwy nawet przez najgrubsza błonę dziewiczą i po prostu zapłodnić. Oczywiście ta ostatnia sytuacja jest rzadkością, ale może wystąpić.

Należy pamiętać, że podczas pierwszego stosunku jak najbardziej może dojść do zapłodnienia, gdyż oboje jesteście już najprawdopodobniej dojrzali płciowo. Tak więc pomijając to, że pierwszy raz jest dla Was wyjątkowym przeżyciem to nie różni się fizjologicznie niczym od następnych. Jeżeli następuje on w dni płodne, a nasienie dostanie się do macicy może dojść do zajścia w ciążę.

Dodatkowym problemem jest nieregularność miesiączek u młodych dziewczyn, a to utrudnia kalkulację i szacowanie dni płodnych. Niektóre cykle są również u takich dziewczyn bezowulacyjne. W takich sytuacjach ciężko określić, kiedy jest owulacja i dni płodne.

Z powyższych powodów widać, że warto się zabezpieczyć. Zalecamy wizytę u ginekologa przed podjęciem pierwszych aktywności seksualnych oraz wyborem antykoncepcji. Osoby rozpoczynające współżycie nie mają doświadczenia w wyborze antykoncepcji dla siebie. Lekarz dobierze najlepszą antykoncepcję dla danego organizmu dziewczyny. Do wyboru są prezerwatywy, tabletki i plastry hormonalne. Prezerwatywy chronią również przed chorobami wenerycznymi, żółtaczką oraz HIV. To, że Twój partner nie współżył, nie oznacza, że nie jest nosicielem jednej z tych chorób.

dziewica na sprzedaż dziewica sprzeda cnotę dziewica obciaga  dziewica zaszła w cąże dziewica chce stracić cnotę za pieniądze

Seksowna Patrycja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments