zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Brak ochoty na seks – Czy po porodzie odchodzi ochota na seks? Jak to jest z tym w czasie rodzicielstwa? Czy bycie rodzicem odbiera ochotę na współżycie? Co zrobić, kiedy seks zaczynamy traktować jako obowiązek i to przykry zamiast przyjemność? O tym w poniższym artykule.

Brak ochoty na seks

Wielu rodziców przerasta nowa rzeczywistość z jaką się stykają po narodzinach ich dziecka. Niezależnie od tego, które jest to dziecię w domu. Zarwane noce, zastój pokarmu u kobiety, libido w stanie uśpienia, zerowa cieprliwość w wielu tematach powodują częstsze kłótnie  – to tylko niektóre kwestie jakie mogą się pojawić.

Sześć tygodni połogu mija, leci kolejny miesiąc, drugi, trzeci, a Tobie dalej się nie chce. Najchętniej schowałabyś głowę pod kołdrę i poszła spać na całą noc bez przerwy. Twój partner chodzi sfrustrowany, a Ty nie masz ochoty na siłę zaspokajać jego potrzeb? Zastanawiasz się jak długo to potrwa i czy w ogóle jeszcze będzie Ci się chciało? Czy wydaje Ci się, że seks to jeden z punktów do odhaczenia na liście zadań? Jeśli tak jest to przeczytaj poniższe punkty i zastanów się, czy któryś z nich jest być może przyczyną Waszych problemów.

Zacznijmy od przyczyn zewnętrznych do których zaliczyć możemy:

partner jest słabym kochankiem – choć brzmi to brutalnie to niestety jest to coraz częstszą rzeczywistością. W takim przypadku warto wypróbować w łóżku czegoś nowego, porozmawiać o tym, co Was kręci, czego oczekujecie od siebie nawzajem.

Depresja poporodowa – ten rodzaj depresji lub zwyczajnie obniżony nastrój sprawiają, że zanika ochota na seks. Warto przyznać się do tego przed partnerem i lekarzem, bo orgazm to nie wszystko. Twoje zdrowie psychiczne nie może cierpieć. Znajdź odpowiednią pomoc dla siebie.

Zmęczenie. No cóż – nic dodać, nic ująć. Nie oszukujmy się. Zmęczenie jest, bo życie się zmieniło, obowiązków przybyło. Trudno w takiej sytuacji tryskać nadmiarem energii, kiedy oczy zamykają się nawet podczas chodzenia. W takiej sytuacji najlepiej zrób coś dla siebie. Postaraj się odpocząć. Kiedy nabierzesz choć odrobinę sił to ochota na seks może sama wrócić. Partner niech włączy się w obowiązki i Cię odciąży to wtedy większa szansa, że zacznie Ci się chcieć.

Hormony. Niestety zarówno w ciąży, jak i po porodzie szaleją do granic swoich możliwości, co może powodować zachwiania libido. Daj czas swojemu organizmowi, bo przecież ten etap nie trwa wiecznie. Hormony kiedyś się unormują.

Istnieją również przyczyny emocjonalne, takie jak:
problemy w związku – jeśli pojawiły się od momentu porodu i ciągle jest coś  nie tak, ciągle się na siebie złościcie z partnerem, macie nieustające żale to nic dziwnego, że ochoty na seks również brak. Najważniejsze w takiej sytuacji to rozmawiać o swoich uczuciach oraz emocjach. Jeśli sama rozmowa nie wystarczy to może warto pomyśleć o terapii dla par.

Nie trawisz swojego ciała. Po prostu zwyczajnie go nie lubisz. To problem, który ma podłoże zarówno emocjonalne jak i zewnętrzne. Ciało każdej kobiety zmienia się po porodzie. Przez dziewięć miesięcy wykonywało ciężką pracę jaką było stworzenie nowego człowieka. To jest jak supermoc w filmie. Choć piersi, brzuch, jędrność nie są takie, jak byś chciała to popracuj rozważnie nad nimi i oswajaj się z nową sobą. Uzbierane w ciąży kilogramy można zrzucić, wsparcia psychicznego poszukać u partnera, mięśnie uformować poprzez szereg ćwiczeń.

Trauma poporodowa – choć przedstawiamy ten punkt jako ostatni to nie umniejsza to jego ważności. Porody bywają różne, często ciężko wrócić po nich do równowagi psychicznej. Na to potrzeba czasu. Partnerowi wytłumacz, na pewno zrozumie. Dla siebie bądź wyrozumiała i cierpliwa.

Seks to nie tylko pełny stosunek. To również przytulanie, pieszczenie, bliskość. Jeśli dobrze Ci, kiedy Twój partner okazuje Ci czułość i miłość, a Ty też to chętnie odwzajemniasz to daj czas sobie, a ochota na seks nanpewno powróci. Kobiety nie działają na komendę. Potrzbują odpowiedniej atmosfery oraz czasu, żeby mieć ochotę na współżycie.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna Waszych problemów to pamiętaj, że rozmowa jest podstawą udanego związku. Udając, że nie ma problemu nic nie zdziałasz. Lepiej stawić czoła problemowi. Bądźcie dla siebie dobrzy i wyrozumiali, a chęć na współżycie na pewno powróci. Dajcie sobie czas. Czas, których w takich sytuacjach działa na korzyść.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments