zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Bezpieczny seks

Co zrobić, by lęk przed zajściem w ciążę nie zniszczył nam miłosnych igraszek? Jedyną skuteczną metodą jest antykoncepcja. W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod zabezpieczenia się.

Bezpieczny seks

Zdobądź informację o zabezpieczeniach będących w sprzedaży jeszcze przed pierwszym stosunkiem. W razie pytań porozmawiaj z rodzicem lub krewnym. Czasami warto, żeby doszło do konsultacji lekarskiej. Wybór jest szeroki. Zaczynając od metod naturalnych, a kończąc na hormonalnych.

Najbardziej znana jest metoda kalendarzykowa, znana też pod nazwą Ogino-Knausa. Pozwala ona na określenie czasu owulacji i unikanie wtedy stosunku. Nie poleca się tej metody niedoświadczonym kochankom, gdyż do jej stosowania wymagana jest dobra znajomość własnego ciała. W tej metodzie przyjmujemy pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego jako początek cyklu.

W ten sposób wiemy, że w połowie cyklu mniej więcej występuje owulacja. To pomaga obliczyć dni, w których może dojść do zapłodnienia. Musimy pamiętać, że owulacja może zacząć się niekiedy wcześniej albo później. Dlatego warto obserwować śluz wydzielający się z pochwy. Możemy go zaobserwować na papierze toaletowym podczas oddawania moczu. W dniach płodnych jest on lepki i przezroczysty. Jest też jego znaczna ilość. Nazywamy to metodą Billingsów.

Z tego wszystkiego wynika, że zajście w ciążę może nastąpić pomiędzy 9, a 19 dniem cyklu. Metoda ta nie daje 100% pewności antykoncepcji. Polega ona na szacowaniu dni płodnych. Nie zalecana jest kobietom, które mają nieregularne cykle, ciągle podróżującym albo żyjącym w stresie.

Inną metodą jest pomiar temperatury w pochwie. Przed owulacją temperatura ciała rośnie i utrzymuje się, aż do kolejnej miesiączki. Obserwując wzrost temperatury możemy określić, kiedy występuje owulacja i unikać współżycia w tym czasie. Pamiętajmy jednak, że infekcje organizmu zaburzą nam wyniki pomiaru i mogą też przesunąć cykl.

Do antykoncepcji mechanicznej należy przede wszystkim prezerwatywa. Działa ona nie tylko antykoncepcyjnie, ale również zapobiega infekcjom przenoszonym drogą płciową. Możemy stosować również błonę dopochwową lub globulki plemnikobójcze dopochwowe. Te ostatnie spowalniają i uszkadzają plemniki.

Dostępne są też antykoncepcje hormonalne. Zapobiegają one dojrzewaniu komórek jajowych. Zmieniają również właściwości śluzu, utrudniając plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Mamy też tabletki, plastry, wkładki domaciczne oraz do niedawna iniekcje. Przed zastosowaniem którejś metody antykoncepcji zalecamy wizytę u ginekologa. Niektóre metody antykoncepcji mogą dawać niepożądane efekty zdrowotne, w tym zakrzepicę żył.

Bezpieczny seks analny Bezpieczny seks w prezerwatywie Bezpieczny seks przez telefon

Seksowna Aleksandra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments