zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Agencja Pracy Tymczasowej Barwice Zadzwoń 790666593

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest podstawowym celem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w realnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Gościno Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za jakąś porę pracy wpływa na kursy pracownicze naszych spółek transportowych realizujących we Francji, a też wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego obywatela na placu Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Wynika to również kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Człowiek tego standardu dostępny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a też dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi i wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje więcej prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, wspólnie z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin pracy w sposób zgodny z prawymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W zestawieniu należy też uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Gościno Zadzwoń 790666593

Wskazane jest ponadto wyznaczenie dni urlopu i pozostałych wolnych dni, włącznie z wiążącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy sprawiają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z podstawowymi przepisami, składniki wynagrodzenia i nowe dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna płynąca z systemu zbiorowego może wtedy powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale i dodatek stażowy (uzależniony od długości akcji oraz stanowiący do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu pracy w prawdziwa i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Gościno Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments